Найбільш важливі документи для морських походів — паспорт моряка та віза

Найбільш важливі документи для морських походів — паспорт моряка та віза
Share

Моряк — це не просто професія, а стиль життя, що потребує повної віддачі. У світі морської індустрії паспорт моряка та віза відіграють ключову роль. Ці документи є запорукою легальної діяльності та можливості перетинати морської кордони, здійснювати рейси в різні країни. 

Паспорт моряка — основний документ моряка

Паспорт моряка — це документ, що підтверджує статус моряка та його право на вихід в море. Цей документ видається державними органами, які здійснюють контроль за судноплавством, часто за допомогою спеціалізованих морських агентств.

Паспорт моряка включає:

  • Фотографію моряка;
  • ПІБ, дату народження та інші особисті відомості;
  • Ранг та кваліфікаційні дані;
  • Місце та дату видачі; 
  • Термін дії.

Паспорт моряка надає право легально працювати на морських суднах та в галузі судноплавства. Без цього документа кар’єру на морі побудувати неможливо.

Документ містить інформацію про рівень кваліфікації та досвід моряка. Рівень кваліфікації визначає, на якій посаді моряк може працювати. 

Термін дії морського паспорту становить 5 років, після чого його слід оновити, щоб від був дійсним та верифікованим в електронному кабінеті.

Для чого моряку віза?

Візи для моряків — інший важливий документ, який потрібен для роботи на закордонних портах. 

Для моряків існує три типи віз:

  1. Транзитні візи. Дозволяють перетнути територію іншої країни лише під час маршруту судна.
  2. Короткострокові візи. Потрібні для відвідування портів та короткострокового перебування на території іншої країни.
  3. Довгострокові візи. Потрібні, якщо передбачена робота на кораблі, що перебуває в порті іншої країни протягом тривалого періоду.

Оформлення морської візи є важливим етапом, адже вона потрібна як для роботи, так і для професійного зростання та розвитку. Моряки з візою мають право брати участь у міжнародних морських подіях, обмінюватися досвідом та знаннями з колегами з різних країн.

Якщо з певних причин термін дії візи закінчився, а екіпаж знаходиться в порту іншої країни, вони зобовʼязані негайно покинути територію. 

Для того, щоб оформити візу необхідно обовʼязково зібрати пакет документів в який входять — паспорт громадянина, морський паспорт, закордонний паспорт, документ, що засвідчує посаду моряка на судні, ліцензії від морського агентства. Оформлення морської візи для різних країн може відрізнятися, тому потрібно ретельно вивчати вимоги країни в яку заплановано рейс. Всю необхідну інформацію можна дізнатися на офіційному сайті посольства іноземної країни.

  • 10 октября, 2023