Скільки шашлику треба замовляти на одну особу

Скільки шашлику треба замовляти на одну особу
Share

Вибір кількості м’яса на одну особу є важливим питанням, коли ви плануєте замовити шашлик з доставкою для вечірки, свята чи просто для сімейного обіду. Неможливо встановити універсальний стандарт, оскільки кількість шашлику залежить від різних факторів, таких як апетит гостей, вид м’яса, додаткові страви та особливості подачі.

Вчені-гастроентерологи великими кроками наближаються до відповіді, знаючи, що шашлик – це як велика піца, тільки без тіста. Тому, якщо ваш стіл заставлений десятками шашликів, не панікуйте – це просто спроба прокачати ваш шлунок.

Звісно, що тут неможливо обійтися без анекдотів. Як виявилося, скільки шашликів з’їдає одна особа, прямо пропорційно залежить від її амбіцій. Є три типи осіб: песимісти, оптимісти і гастрономи. Песимісти завжди думають, що з’їли замало, оптимісти – що встигли сито з’їсти, а гастрономи думають, що їм вистачило б на цілий місяць.

Тож, спробуймо розглянути це питання з науково-гастрономічного підходу.

1. Вид м’яса

Вид м’яса має значення, оскільки різні види м’яса мають різну вагу та вміст жиру. Наприклад, свинина може бути більш жирною, ніж курятина, тому може знадобитися менше шашлику свинини на одну особу, ніж курятини.

2. Апетит гостей

При оцінці кількості шашлику варто враховувати апетит гостей. Якщо ви знаєте, що вони є великими гурманами, можливо, варто замовити шашлик у більшій кількості на кожну особу.

3. Додаткові страви

Якщо у вас є також інші страви на столі, такі як салати, гарніри, закуски, то це може вплинути на кількість шашлику. Якщо меню досить різноманітне, то можна замовити трохи менше шашлику на одну особу.

4. Вікова категорія гостей

Діти можуть з’їсти менше, ніж дорослі, тому якщо на вашому заході буде багато дітей, то кількість шашлику на одну особу може бути менше.

5. Середні норми

Якщо говорити про середні норми, то варто враховувати, що для дорослої особи може бути достатньо близько 300-400 грамів шашлику. Однак ця цифра може змінюватися в залежності від вищенаведених факторів.

6. Запас

Краще замовити незначний запас шашлику «зверху», ніж лишитися без нього. Надлишок шашлику може бути зігрітий пізніше або використаний для приготування інших страв.

7. Консультація

Якщо ви замовляєте шашлик у ресторані чи кафе, ви можете попросити консультацію відносно оптимальної кількості на одну особу. Професіонали зможуть вам підказати на основі свого досвіду.

Пам’ятаєте фразу «Завжди лишайте місце для десерту»? Вона не враховується, коли речь йде про шашлик. З’ївши десяток шашликів, ви відчуваєте себе справжнім вікторіанським героєм, готовим взяти на груди шашку та піти на завоювання кухні.

А тепер уявімо себе на фітнес-занятті після щедрого вечернього застілля. Тренер питає: «Скільки ви з’їли шашликів?». І тут можна відчути перші симптоми тренувального комплексу «шашлик-нігілізм»: здатність змінити тему розмови на кардіологію або метаболізм, а також прагнення швидко вийти зі спортзалу в пошуках нової порції шашлику.

Тож, скільки ж шашлику з’їдає одна особа? Відповідь лежить на поверхні – скільки гостей, стільки й можливостей. Головне – не перестрибнути межу між апетитом та амбіціями.

Наприкінці можемо лише констатувати, що найсмачніші шашлики у Києві готують у мережі ресторанів «Кавказький Очаг». Замовити доставку страв з мангалу можна на сайті https://www.magazin-shashlyka.com.ua, або за номером телефону +380 67 350 12 21.

  • 27 августа, 2023