Як правильно пити горілку?

Як правильно пити горілку?
Share

На ринку алкогольних напоїв горілка посідає одне з перших місць. Якщо описувати її зовнішній вигляд і смакові характеристики, можна вкластися в кілька прикметників: безбарвна, майже без характерного смаку, з легким пшеничним спиртовим присмаком. У статті розповімо, як потрібно пити цей міцний напій правильно, щоби оцінити його смак. Image

Із чого роблять?

Для виробництва найчастіше використовують пшеничні, житні зерна чи картоплю. Уперше згадка про міцний алкоголь була в далекому XIV столітті. Вибір сировини був зумовлений його абсолютною доступністю: жито чи пшениця вирощувалися майже будь-де як на території України, так і Європи. Для довідки: картопляна горілка — це швидше самогон, який часто виробляють самотужки для домашнього вживання. У продажу такий продукт навряд чи знайдеш. Хоча у Швеції саме із картоплі виробляють дорогу горілку Karlsson’s Vodka. Для її виготовлення використовують картоплю певних сортів, і тільки ту, яка вирощена в межах країни.

Як і із чим подавати

Міцний алкогольний напій потрібно вживати дуже охолодженим. Але помилково вважати, що пляшку необхідно попередньо заморозити. Краще поставити на стіл запітнілі заморожені чарки. А напій охолодити до температури 5°С. Важливо: оскільки в основі міцного алкоголю спирт, то навіть у морозильнику горілка не замерзає. Це до того ж ознака того, що перед вами якісний продукт. Також про високу якість напою свідчить і вартість горілки: краще вибирати товар від перевіреного виробника із надійною репутацією. Якісний напій не може коштувати дешево. Горілку розливають у невеликі чарки об’ємом 50 мл. Разова порція — 30-40 мл. Ідеально, якщо ви можете випити алкоголь одним ковтком. На стіл можна поставити практично будь-які закуски, окрім солодких. Із холодних страв підійдуть:

  1. м’ясна та рибна нарізки;
  2. сирна тарілка;
  3. канапе з ікрою та слабосолоною рибою;
  4. будь-які бутерброди;
  5. пиріжки із м’ясом, капустою, картоплею;
  6. соління та маринади.

Якщо застілля буде тривалим, необхідно запропонувати гостям ситніші частування. Тут можна ставити на стіл гарячі страви із м’яса, риби, птахів, кролика. Як гарнір найчастіше пропонують відварену або смажену картоплю, рулети, запечені овочі. Зверніть увагу, що горілка має міцність 40%. Тому заїдати необхідно кожну випиту порцію.

Чи можна запивати

З огляду на те, що напій має деякий спиртовий присмак, багато хто воліє запивати його. Із міцним напоєм поєднуються будь-які соки із кислинкою, мінеральна вода, компот та узвар. Важливо лише уникати газованих напоїв, оскільки вуглекислота прискорює сп’яніння. Також горілка часто є основним компонентом коктейлів. Якщо ви не хочете вживати її у великих кількостях протягом свята, просто змішайте 150 мл апельсинового соку і 50 мл горілки. Це рецепт коктейлю Викрутка, яким можна повільно смакувати, насолоджуючися впродовж дня. Для приготування напоїв необхідно брати високі склянки, які у великому асортименті представлені в каталозі МАУДАУ. Тут також можна вибрати чарки.

  • 27 февраля, 2024