Які переваги дизайнерам дає світлодіодна стрічка та варіанти її використання

Які переваги дизайнерам дає світлодіодна стрічка та варіанти її використання
Share

Організація основного або додаткового освітлення з появою світлодіодної стрічки стала більш простим процесом. При цьому значно розширились можливості дизайнерів у оформленні приміщень. Правильний вибір кольору та інших характеристик LED-стрічки дозволить вигідно наголосити на особливості інтер’єрного оформлення будь-якого приміщення.

Світлодіодна стрічка фото

Світлодіодна стрічка — переваги для дизайнерів

Навіть в умовах мінімальної площі квартири можна реалізувати цікаві дизайнерські рішення, знайшовши в них місце для LED-стрічок. Активне використання даного елемента обумовлюється низкою переваг — економічністю, гарною якістю світла, можливістю використання різних колірних рішень. Використання стрічки в оформленні інтер’єру дозволяє реалізувати безліч рішень завдяки своїм характеристикам:

 • Простий спосіб створення джерела додаткового світла з можливістю регулювання довжини та з’єднання окремих ділянок у загальний концепт.
 • Можливість застосування монохромного білого світла або різнокольорових варіантів для підкреслення загального дизайнерського задуму.
 • Можна використовувати стрічку з можливістю налаштування кольорів за допомогою пульта керування. Таким чином, можна змінити під настрій інтер’єр приміщення з мінімальними витратами сил і часу.
 • Стрічка є гнучкою, що значно розширює можливість її використання, особливо в умовах оформлення предметів, меблів, ніш та інших елементів із вигнутими контурами.
 • Вироби можуть бути досить добре захищеними від пилу та вологи, розміщуватись у спеціальних водонепроникних профілях. Це дозволяє використовувати світлодіодну стрічку на кухні, у ванній, навіть для освітлення басейну.
 • Застосування LED-стрічки дозволяє досягти ефекту розмитих меж та ширяння. Наприклад, подібний приклад можна спостерігати при організації підсвічування по контуру стелі.
 • Можна застосовувати для створення спрямованого яскравого освітлення або забезпечувати розсіяне, м’яке світло, розмістивши LED джерело світла спеціально підготовлений профіль з розсіювачем.
 • Ще одна перевага — відсутність практично будь-яких випромінювань, здатних завдати шкоди для людини, мінімальне нагрівання, можливість використання світлодіодної стрічки на стелі, включаючи конструкції натяжного типу.

Таким чином, у дизайнерів з’являються можливості активного застосування світлодіодних стрічок в оформленні світла в різних кімнатах.

Ідеї використання світлодіодних стрічок у кімнатах

Сьогодні ідей для використання світлодіодної стрічки RGB чи монохромних варіантів досить багато. Як кольорові, так і класичні білі варіанти можуть застосовуватись для таких дизайнерських рішень:

 • Підсвічування дверних отворів у передпокої. Це дозволить створити приємний та незвичайний образ, який дивуватиме відвідувачів. Важливо вибирати вироби із середніми показниками яскравості, невеликою кількістю діодів та гарним видаленням між ними. Це дозволить не зліпити при світінні.
 • Декоративне надпільне підсвічування, яке може створити вигідний акцент вдень і замінити собою нічник у темний час доби. Монтаж здійснюється у спеціальні плінтуси з відповідним каналом під стрічку. Зверху вона закривається прозорою кришкою, що забезпечує захист стрічки від дії пилу та вологи.
 • Організація декоративного підсвічування ніш та полиць. Стрічка може кріпитися в нижній або верхній частині на невеликій відстані від стіни. Також можливе розміщення джерела світла по периметру. Захаращувати такі полиці та ніші не слід, але цілком можна розмістити кілька невеликих елементів. Непогано такий варіант буде і при розміщенні фотографій у скляних рамках на об’єктах, що підсвічуються.
 • Освітлення віконного отвору. Кріплення світлодіодної стрічки на стелю або карниз перед або за шторою дозволяє створювати незвичайне рішення освітлення, яскравість якого залежатиме від розташування джерела світла.

Використовувати світлодіодні стрічки можна безліччю інших способів. Головне — звернути увагу на яскравість світіння, кількість та розміри діодів, ступінь захищеності стрічки від впливу пилу та вологи, споживану потужність та тип електроживлення.

 • 11 декабря, 2023