Ялівець при оформленні ділянки: що необхідно знати

Ялівець при оформленні ділянки: що необхідно знати
Share

Ялівець є хвойною рослиною, яка найчастіше використовується при озелененні та декоруванні території приватних будинків та дач. Рослина характеризується невибагливістю, добре очищає повітря, виглядає привабливо протягом усього року.

Як вибрати рослину

На прилавках магазинів представлений величезний асортимент сортів культури, і щоб зробити вибір простіше, розглянемо основні характеристики популярних сортів.

  • Ялівець звичайний. Садівники можуть придбати ялівець цього виду, що росте як дерево або чагарник. При вирощуванні дерева рослина формує конусоподібну крону, досягає 10 метрів. У чагарника гілки можуть бути спрямовані вгору або розташовуватися над поверхнею землі, утворюючи широку крону. Популярні сорти: Арнольд, Хіберніка, Компресса та інші.
  • Ялівець середній. Компактний чагарник з гілок, що ростуть у горизонтальному напрямку. Доросла рослина досягає висоти не більше 80 см, широко розростається. Тому в радіусі 2 метри не рекомендується висаджувати інші рослини.
  • Ялівець козацький. Рослину вирощують у формі чагарника, висота крони не перевищує 150 см. Численні гілки широко розростаються навколо стебла, розташовуються майже горизонтально. Хвоя лускатого типу, має синьо-зелене забарвлення, м’яка на дотик. Поширені сорти: Мас, Варієгата, Тамарісціфолія та інші.
  • Ялівець горизонтальний. При вирощуванні рослина стелиться над поверхнею землі, формує широку крону, має сизу або зелену хвою. Всі сорти рослини невибагливі, добре підходять для декорування відкритих ділянок. Популярні сорти: Бар Харбор, Андорра Комбакт, Лаймглоу та інші.

Детальніше ознайомитись з різновидами та сортами культури можна в онлайн каталозі магазину Agromarket. На сайті також можна замовити саджанці ялівцю за найкращою вартістю з доставкою в кожен куточок країни.

Особливості вирощування та догляду за ялівцем

Для посадки ялівцю вибирають сонячну або частково затінену ділянку з родючим ґрунтом. Якщо ґрунт виснажений, в лунку додають живильну суміш, що включає: торф, компост, річковий пісок.

Після посадки саджанець потрібно поливати не рідше ніж один раз на тиждень, розпушувати поверхню навколо кореневої системи. Надалі дотримуються цієї агротехніки. Додатково потрібно вносити мінеральні добрива з азотом напровесні.

Ялівець є невибагливою рослиною. Якщо куплені якісні саджанці та правильно виконана посадка, рослина буде радувати декоративністю протягом багатьох років.

  • 18 февраля, 2023