Фольксваген Айді 4: деталі та характеристики

Фольксваген Айді 4: деталі та характеристики
Share

Введення нових екологічних стандартів Євро-7 змусило багатьох автовиробників внести значні корективи в асортимент своєї продукції та додатково запустити випуск гібридних або повністю електрифікованих авто. Не залишився осторонь і відомий німецький автоконцерн Volkswagen. У 2020 році компанія запустила нову серію акумуляторних автомобілів під назвою ID. Фольксваген Айді 4 став другою моделлю лінійки та першим електричним кросовером бренду VW.

Volkswagen ID 4: різновиди версій

Електрокросовер збирається в Європі, Америці та Китаї. Причому, на території Піднебесної навіть розташовано двох окремих заводи, що виробляють різні модифікації авто: Фольксваген Айді 4 Икс на заводі SIAC-VW в Аньтіні та VW ID4 Crozz на FAW-Volkswagen в Фошані.

Однією з найважливіших переваг автомобілів китайської збірки, що впливає на їх зростаючу популярність у світі, є його прийнятна ціна. Вона майже на 20-30% нижча від вартості європейських аналогів. Це пояснюється більш дешевою робочою силою та різноманітними субсидіями, що надаються державою вітчизняним виробникам електромобілів для розвитку галузі.

Саме ID 4 Crozz від FAW-Volkswagen є практично ідентичною копією глобальної версії електрокару, що випускається для Європи та США. ID 4 X трошки, зовсім мінімально, але відрізняється. Причому, технічних характеристик розбіжності майже не стосуються, як можна впевнитися, розглянувши порівняльну табличку нижче. Для порівняння візьмемо однакові комплектації Pure+.

 ID 4 X ID 4 Crozz
Ємність батареї, кВт  83,4 84,8
Запас ходу, км  607  600
Потужність, кВт  150 150
Максимальна швидкість, км/год  160 160
Розгін до 100 км/год, с  8,5 8,5

Різниця в технічних даних зовсім несуттєва, що підтверджують відгуки багатьох власників — ємність акумулятора 83,4 проти 84,8 кВт та запас ходу 607 проти 600 км у процесі використання майже не відрізняються. Більше відмінностей можна знайти у зовнішньому вигляді авто. Вони відрізняються:

  • розмірами — довжина ікса 4,64 м, у кросса — 4,59 см;
  • формою передньої оптики та бампера;
  • місцем розташування номерних знаків.

Є відмінності і в салоні: різне оформлення передньої панелі, трішки інші бокові дефлектори вентиляції, форма центрального тунелю та ін.

Переваги Фольксваген Айді 4: причини популярності на ринку

VW ID 4 знаходиться в топі популярності не лише на світовому ринку, а й серед українських споживачів. Підстав такої любові до електромобіля відомого бренда у наших співвітчизників є декілька:

  • Надійна німецька якість. Хоча електромобілі й виробляються за межами Німеччини, це зовсім не означає, що їх якість хоч трохи погіршилася. За відгуками багатьох власників, що придбали свої Фольксвагени Айді 4 в Китаї, можна впевнено сказати, що вони анітрохи не гірші за європейські аналоги, а дещо в чомусь навіть кращі за них. Наприклад, у встановлена акумуляторна батарея більшої ємності, що позначається на збільшенні автономності авто.
  • Прийнятна ціна. Особливо це відчувається, якщо обирати модифікацію китайської зборки — можна зекономити 20-30% від вартості.
  • Гарантована безпека. На початку 2021 року Фольксваген Айди 4 отримав від європейського комітету по проведенню незалежних краш-тестів Euro Ncap найвищу оцінку — 5 зірок з п’яти можливих.

До того ж електромобіль має ефектний привабливий дизайн, просторий комфортабельний салон зі зручними кріслами, панорамним дахом, через який потрапляє додаткове денне світло, та функцію швидкого підзаряджання (тривалість зарядки акумулятора до позначки у 80% на спеціальних станціях займає всього 45 хвилин).

Ціни на Фольксваген Айді 4 в українських салонах офіційних дистриб’юторів бренду стартують від 25100$ у найпростішій комплектації Pure модифікації Crozz та від 26700$ за ту ж версію трошки більшого за розмірами ID 4 X.

  • 15 декабря, 2023