Особливості використання MIMO антени

Особливості використання MIMO антени
Share

MIMO — (multiple input, multiple output) — це ефективна технологія передачі, що використовується в сучасному бездротовому зв’язку. Як випливає з назви, MIMO використовує кілька антен для передачі і прийому. Поєднання декількох джерел передачі дозволяє підвищити швидкість передачі даних та ефективність системи. Смарт-пристрої з бездротовим стандартом 802.11n підтримують технологію MIMO.

При звичайній передачі сигналу одна антена посилає сигнал, а інша антена приймає його на приймальному кінці. В основі системи MIMO для передачі сигналу одночасно використовується більше однієї передавальної антени та одна або декілька приймальних антен. Mimo антени сьогодні цілком доступні на ринку, тому придбати одну з них не складе жодних труднощів.

MIMO в LTE

Технологія MIMO може використовуватися в радіомережах LTE для підвищення ефективності роботи мережі. З впровадженням технології MIMO значно зменшилися завади сигналу через багатопроменевість. Технологія MIMO використовує явище багатопроменевості для максимізації передачі за рахунок прийому відбитих від перешкод сигналів.

Багатопроменевість — це явище в поширенні хвиль. Передані сигнали відбиваються від будівель, транспортних засобів, дерев та іншої місцевості. Ці відбиті сигнали з невеликою затримкою створюють плутанину на стороні приймача, і інформація не може бути правильно декодована.

Для того, щоб підвищити якість сигналу і посилення, кілька антен розміщуються в різних напрямках, не втручаючись в діаграму спрямованості кожної антени. Для реалізації технології MIMO необхідна складна обробка сигналу на стороні передавача і приймача.

MIMO в бездротових локальних мережах

Одним з найпоширеніших застосувань антен MIMO, купити які можна тут, є бездротова локальна мережа. Бездротові маршрутизатори з декількома антенами стають все більш поширеними. Швидкість передачі даних може бути подвоєна або багаторазово збільшена завдяки ефективному використанню технології MIMO в бездротових маршрутизаторах і мобільних пристроях. Для того, щоб система працювала ефективно, передавальні та приймальні пристрої повинні бути сумісними.

Інтернет/5G

Інтернет вимагає величезної швидкості передачі даних. Технологія MIMO з формуванням променя є однією з важливих термінологій передачі для надшвидкісних мереж 5G. Передавальна вежа буде обладнана декількома антенами. Вона визначатиме місцезнаходження конкретного користувача в певному місці і передаватиме йому сигнал за допомогою декількох антен одночасно.

Зміна місцезнаходження користувача може бути відстежена, і користувач буде обслуговуватися антенами, розташованими в конкретному напрямку користувача. Це дозволяє операторам мереж ефективно надавати безперебійні послуги.

Висновок

Більша кількість антен сприяє більшій передачі даних — це основна ідея технології MIMO. Для того, щоб задовольнити більш високі вимоги в наших бездротових мережах, MIMO є дуже перспективною термінологією. Масивний MIMO вважається одним з рішень для 5G, бездротової локальної мережі та бездротової глобальної мережі для підтримки більшої географічної зони.

  • 29 декабря, 2022