Примули – барвисті первоцвіти на садових клумбах

Примули – барвисті первоцвіти на садових клумбах
Share

Різноманітні за формою, життєрадісно забарвлені квіти примули дарують нам гарний настрій після зимової сірості. Вони належать до рослин, які першими зацвітають ранньою весною. Саджанці та кореневища примули садової в Yaskravaklumba в основному відомі як багаторічні трав’янисті рослини. Вони витривалі й невибагливі, що дозволяє їх легко вирощувати у саду.

Примула садова – багаторічна рослина, яка гарно виглядатиме на будь-якій присадибній ділянці. Поєднавши декілька сортів можна створити незрівнянну квіткову композицію, якою обов’язково всі захоплюватимуться.

Висаджують примулу садову на клумбах, альпійських гірках, рабатках та кам’янистих садах. Вона добре виглядає на газонах, або поруч із доріжками, як бордюрна рослина. Якщо на ділянці є фонтан, декоративний ставок або невелике озеро, то вздовж берега купини примул виглядатимуть дивовижно.

Рослину часто обирають для озеленення міських парків. Нею прикрашають квітники, клумби, висаджують поруч із пам’ятниками та іншими знаковими місцями.

Характеристика рослини

Ботанічна назва Primula (походить від латинського Prime – перший) – це велика група багаторічних рослин, що походять із північної півкулі, причому більш ніж половина видів зустрічаються в Китаї. Селекціонери постійно створюють нові гібриди і з кожним роком кількість примул збільшується. Особливо люблять ці багаторічники гірські райони.

Добре відомі кімнатні та садові рослини, які широко вирощуються як у відкритому ґрунті, так і в кімнатних умовах – це, переважно, гібриди примули звичайної (Primula vulgaris),

  • примули дрібнозубчастої (Primula denticulata),
  • примули зворотноконічної (Primula obconica),
  • примули мальвоподібної (Primula malacoides),
  • примули рожевої (Primula rosea) .

Квітучою королевою серед первоцвітів називають примулу Буллея (Primula bulleyana). Вона вражає різноманітними відтінками однотонних або двоколірних суцвіть з усіма можливими варіантами червоного, жовтого, рожевого та бузкового кольорів. Велике довгувате листя з яскравим забарвленням за формою нагадує хрін, але за текстурою є типовим для примул. Суцвіття великі та пухнасті, здіймаються на висоту, що перевищує подушку зелені у кілька разів. Багатоярусні квітконоси створюють приголомшливу ефектну квітучу хмару. Буллея зацвітає трохи пізніше від інших видів примул, в період з червня по липень.

Характерною особливістю всіх примул є квітки, які мають маленькі пелюстки, зазвичай їх 6 або 7. Квітки примули бувають поодинокими або зібраними в групи. Примули не є високими квітами і зазвичай ростуть заввишки 25 сантиметрів над землею.

Примула садова – вирощування

Садова примула, яка є декоративною рослиною, завдяки своєму природному походженню не висуває занадто високих вимог до вирощування. Первоцвіт можна висаджувати прямо в ґрунт, або в контейнери на балконах та терасах.

  • Основна вимога до вирощування садової примули – це в першу чергу вологий ґрунт. Примули охоче займають місця біля водойм, де не бракує достатньо вологих місць. Оскільки рослини є одними з перших квітів, які зацвітають, вони також потребують достатньої кількості сонячного світла, тому не рекомендується садити їх біля високих квітів, які можуть їх затулити.
  • Варто пам’ятати, що не слід виставляти їх під прямі сонячні промені, тому що на сильному сонці з кожним роком вони можуть бідніти й слабшати, поки остаточно не перестануть з’являтися.
  • Садова примула найкраще себе почуває на відкритих, добре освітлених місцях, росте на важких, слабосуглинистих та вологих субстратах.
  • Рослина віддає перевагу торф’яним ґрунтам і не пред’являє особливих вимог до рівня їх кислотності.
  • Примула дуже чутлива до пересихання ґрунту, тому в спекотну погоду його потрібно постійно зрошувати, але це слід робити помірно і не перезволожувати.

Вирощування примули в горщику відрізняється від того, яке використовується в саду. Кімнатні рослини менш вимогливі до типу субстрату, але поливати їх потрібно досить часто. Кімнатна примула любить прохолодні й досить затінені місця. Потрібно тільки пам’ятати про правильний полив, а раз в сезон рекомендується підгодувати її мінеральними комплексними добривами.

Коли сіяти насіння примули?

Вирощувати примулу в саду можна двома способами: насінням, які потрібно сіяти в парник, а коли вони зійдуть, посадити в саду на постійне місце, або живцями, отриманими шляхом поділу куртин.

  • Насіння можна висівати в будь-який час з січня по кінець березня.
  • Наповніть маленькі горщики вологою посівною сумішшю на висоту 35 см від верху.
  • Потім потрібно в невеликій кількості посіяти насіння і покрити його тонким шаром ґрунту.
  • Не засипайте насіння компостом, оскільки для проростання йому потрібне світло.
  • Для відкритої посадки викопайте яму такого ж розміру, як кореневий ком рослини, а потім помістіть примулу у відповідне місце.
  • Заповніть яму і обережно утрамбуйте землю. Відразу полийте.

Висаджувати саджанці примули потрібно так, щоб їх крона знаходилася на рівні ґрунту.

  • 29 декабря, 2022